Grupy parafialne  » SŁUŻBA LITURGICZNA » Modlitwa w Szczyrku na Górce - wrzesień 2011r.

W drugą sobotę września oaza, mi­nistranci i lektorzy z naszej para­fii wzięli udział
w pielgrzymce Służby Liturgicznej diecezji bielsko-żywieckiej zorganizowanej w Szczyrku. Miejsce modlitewnego spotkania nie było przypadkowe, ponieważ przeżywaliśmy rok św. Jakuba, natomiast Szczyrk należy do nielicznych miejsc, które posiadają kościół pod takim wezwaniem.

Rozpoczęcie pielgrzymki miało miejsce przy kościele Św. Jakuba, skąd udaliśmy się pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej na Górce. W czasie procesji rozwaaliśmy tajemnice różańca, a także śpiewa­liśmy pieśni religijne. Na miejscu o godz. 11.00 rozpoczęła się msza Św., podczas której wysłuchaliśmy kazania księdza bpa Tade­usza Rakoczego. Ksiądz Biskup podziękował wszystkim, zwłaszcza młodym ludziom, za zaangażowanie w grupy parafialne. Przypomniał, że ich posługa jest potrzebna, ponieważ przynosi wiele pożytku dla dobra wspólnego.

Umocnieni Eucharystią dobrym słowem i wspólnym spotka­niem rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny grup parafialnych. Ufa­my, że będzie on należał do udanych