Grupy parafialne  » SŁUŻBA LITURGICZNA » Lektorzy na Żywiecczyźnie - sierpień 2013r.

Rycerka Górna jest to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa znajdująca się w południowo-zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w masywie Wielkiej Raczy, na wysokości 650 m n. p. m. Malownicza dolina ciągnąca się na długości 14-tu kilometrów, przedzielonaRycerka Górna jest to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa znajdująca się w południowo-zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w masywie Wielkiej Raczy, na wysokości 650 m n. p. m. Malownicza dolina ciągnąca się na długości 14-tu kilometrów, przedzielona potokiem Rycerka, zewsząd otoczona górami o gęstym poszyciu leśnym zachwyca każdego. Właśnie w tej miejscowości w dniach od 12 do 14 sierpnia wypoczywała grupa lektorów z naszej parafii.

Już od kilku lat organizujemy takie kilkudniowe wyjazdy na Żywiecczyznę dla najstarszych spośród służby liturgicznej. Trzeba przyznać, że jest to czas bardzo owocny zwłaszcza jeśli chodzi o formację. Świadczą o tym odwiedzane przez nas miejsca, zwłaszcza te związane z kultem religijnym. Podczas tegorocznej wyprawy byliśmy w konkatedrze w Żywcu, na Golgocie Beskidów w Radziechowach w kaplicy w Rycerce Górnej oraz w małej kaplicy na Przegibku, która jest najwyżej położoną świątynią w Beskidach. Właśnie tam przeżywaliśmy Eucharystię.

Oprócz miejsc świętych zwiedziliśmy także zamek Habsburgów, żywiecki rynek, wystawę łowiecką i galerię Adama Małysza w Wiśle. Jedną z głównych atrakcji była gra w paintball. Jest to jedna z najnowocześniejszych form aktywnego wypoczynku, można ją nazwać sportem XXI wieku. W chwili obecnej jest najmodniejszą grą-zabawą strategiczną na świecie, dla wszystkich, którzy lubią mocne wrażenia i sportową rywalizację. Oprócz świetnej zabawy dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć oraz pozwoliła na sprawdzenie naszych umiejętności w pracy zespołowej w ekstremalnych warunkach.

Za zaangażowanie i troskę, aby nasz wyjazd przebiegał w miłej atmosferze wszystkim uczestnikom dziękujemy.