Grupy parafialne  » SŁUŻBA LITURGICZNA » Lektorzy na Żywiecczyźnie - sierpień 2011r.

W dniach 18-20 sierpnia grapa lektorów z naszej parafii uczestniczyła
w warszta­tach formacyjno-rekreacyjnych w młodzieżo­wym schronisku
w Rajczy. Głównym założeniem wyjazdu była formacja duchowo-intelektualna służby liturgicznej. W czasie codziennej liturgii, lektorzy wsłuchiwali się
w słowo Boże mówiące o Eucharystii, a następnie brali czynny udział w jego komentowaniu, pom­nażając swoją wiarę, a także wiedzę na temat swojej posługi.

Drugim ważnym punktem programu było wędrowanie po beskidzkich szlakach turystycznych, zwłaszcza po szlakach papieskich. W pier­wszy dzień wyruszyliśmy busem
z parkingu przy kościele w Pogwizdowie w stronę Żabnicy, skąd mieliśmy dotrzeć do naszej bazy noclegowej. W sumie przeszliśmy 9 km, co zajęło nam około 4 godzin z małymi odpoczynkami między inny­mi w schronisku na Hali Boraczej.

W dragi dzień po śniadaniu udaliśmy się w podróż do Soblówki, gdzie weszliśmy na pa­pieski szlak turystyczny prowadzący przez schroniska na Wielkiej Rycerzowej i Przegibku w stronę Rycerki Górnej na umówione miejsce, gdzie miał przyjechać bus. W tym dniu zrobiliśmy pieszo ok. 13 km.

W ostatni dzień, po południu opuściliśmy ośrodek zatrzymując się jesz­cze po drodze w Węgierskiej Górce, gdzie zwiedziliśmy obronny fort z cza­sów II wojny światowej, dziś pełniący rolę muzeum

Dla młodych ludzi takie wyjazdy są bardzo istotne, przede wszystkim integrują, ucząc pracy w grapie, poszerzają horyzonty i budzą nowe wartościowe zainteresowania.

Rycerzowa
Działo przy forcie w Węgierskiej Górce