Parafialne pielgrzymki » Jasełka dla dzieci

Jasełka

Początek każdego roku, to dla Zespołu Teatralnego z parafii św. Elżbiety w Cieszynie tradycyjny okres wystawiania jasełek. Zespół ten pod kierunkiem siostry Jadwigi Wyrozumskiej ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek działa blisko 25 lat. Prezentowane jasełka, co roku ogląda kilka tysięcy osób, zwykle przybywających do teatru całymi rodzinami, by wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym beskidzkim kolędowaniu. Jest to nie tylko piękne widowisko przygotowane przez ok. 150 aktorów, ale także sposób przybliżenia głębi tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Dzięki powiązaniu tekstów wygłoszonych przez aktorów na scenie z fragmentami Pisma św., cieszyńskie jasełka niosą z sobą niezwykły, betlejemski klimat. A znane wszystkim kolędy stają się w trakcie tego przedstawienia naturalnym sposobem uwielbienia Boga za jego miłość. Charakterystyczny jest także niepowtarzalny scenariusz, wykorzystujący szereg elementów regionalnych oraz twórczości artystycznej samych cieszynian, co niewątpliwie urzeka każdego uczestnika spektaklu.

W tym roku dzieci z naszej parafii miały możliwość pojechania do cieszyńskiego teatru im. Adama Mickiewicza i oglądnięcia tych cudownych jasełek. Wyjazd był formą nagrody za ich wytrwałe uczęszczanie na msze św. roratnie. Choć pobyt w teatrze trwał trzy godziny, to jednak nie dało się odczuć atmosfery rozczarowania czy znudzenia. Każdy był pochłonięty niezwykle żywą grą aktorów, pięknem scenerii i miłym dla ucha śpiewem kolęd.