Grupy parafialne  » SŁUŻBA LITURGICZNA » Inauguracja roku formacyjnego - wrzesień 2012r.

Tegoroczna inauguracja roku formacyjnego grup parafialnych naszej diecezji
miała miejsce w hałcnowskim sanktuarium. Na spotkanie tradycyjnie przybyli
duszpasterze młodzieży wraz z ministrantami, lektorami, oazami młodzieży i rodzin,
dzieci Bożych, scholami liturgicznymi, zespołami misyjnymi  i wszystkimi, którzy
stanowią grupy liturgiczne w parafiach.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Greger, który zauważył, że obecne spotkanie przypada w liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dlatego podczas homilii, zwrócił się do swoich słuchaczy: „Formując się we wspólnotach, grupach parafialnych, nie zapominacie o obowiązku uczestnictwa w katechezie szkolnej. Proszę was, dawajcie wobec swoich rówieśników w klasie żywe świadectwo, że jesteście uczniami Chrystusa i pragniecie Go naśladować. Jednocześnie uczcie się odwagi bycia człowiekiem wiary na wzór Tej, która nie zwątpiła, ale bezgranicznie zaufała i ukazała siłę swojej wiary; która pomaga nam w kształtowaniu ducha ofiary i pokazuje, jak trwać z Jezusem, aby wytrwać. Podejmijmy swoje zadania w duchu odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Niech nowy rok formacji naszych serc będzie czasem pogłębienia wiary i miłości na wzór Tej, która bezgranicznie zaufała i umiłowała”.