Parafia » Wydarzenia » 2013.01 Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Końcem stycznia po mszy św. szkolnej odbył się konkurs szopek bożonarodzeniowych. Każda urzekała swoją prostotą i pięknem zarazem, gdyż zostały wykonane z wielką precyzją
i zaangażowaniem. Szopki przyniesiono do kościoła jeszcze przed Bożym Narodzeniem
i pozostawały w nim przez dość długi okres czasu, bo aż kilkadziesiąt dni. Swoją obecnością upiększały świąteczny wystrój świątyni.

Dzieci biorące udział w konkursie przyznały, że nad wykonaniem szopek pracowały wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Zatem w ich wykonanie były nieraz zaangażowane całe rodziny. Ponieważ włożono w nie tyle czasu, pracy i serca, zdecydowaliśmy że wszyscy zasłużyli na nagrodę.

Tegoroczni właściciele szopek: Bandarewicz Kacper, Banot Adam, Barańska Amelia, Ciura Justyna, Duraj Wiktoria, Haltof Mateusz, Kozina Jan, Kozina Piotr, Krehut Michał, Małachowski Dawid, Nowicka Barbara, Nowicka Małgorzata, Nowicki Jan, Pieczonka Anna, Pieczonka Dawid, Pilorz Paweł, Pomietło Lucyna, Pomietło Paulina.